Jest pierwsza ofiara koronawirusa w USA. We Włoszech liczba zmarłych wzrosła do 29 osób

W Stanach Zjednoczonych na koronawirusa zmarła pierwsza osoba. Do zdarzenia doszło w stanie Waszyngton w zachodniej części kraju, w hrabstwie King. Do tej pory w Stanach Zjednoczonych wykryto 63 przypadki choroby.
Zobacz wideo

O śmierci pierwszej osoby zakażonej koronawirusem poinformowała tamtejsza służba zdrowia oraz na konferencji prezydent USA Donald Trump.

Prezydent Trump jest zdania, że należy spodziewać się dalszych zarażeń. - Niestety ostatniej nocy zmarła jedna osoba. Była nią wspaniała, około sześćdziesięcioletnia kobieta, pacjentka wysokiego ryzyka. Cztery osoby są obecnie w ciężkim stanie. Szczęśliwie piętnaście zostało wyleczonych lub jest blisko wyleczenia. Osoby te zostały zwolnione do domów. Następne przypadki zarażenia koronawirusem w Stanach Zjednoczonych są wysoce prawdopodobne - powiedział Trump.

Prezydent Stanów Zjednoczonych poinformował również, że w poniedziałek spotka się z przedstawicielami amerykańskich koncernów farmaceutycznych, by dyskutować na temat prac nad stworzeniem szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Wiceprezydent USA Mike Pence, który od kilku dni koordynuje prace rządu związane z walka z koranowirusem podkreślił wysiłki prezydenta w walce z zagrożeniem. Jak powiedział, bezprecedensowe wstrzymanie ruchu lotniczego z Chin do USA jest jednym z powodów, dla których ryzyko zarażenia wirusem w kraju utrzymuje się na niskim poziomie.

Wcześniej podano informację o trzech nowych osobach chorych na covid-19, chorobę wywołaną koronawirusem. Zakażona została uczennica Jackson High School w Everett (stan Waszyngton), przewlekle chora starsza kobieta z północnej Kalifornii oraz pracownik szkoły podstawowej w Portland (stan Oregon). Co ciekawe, żadna z tych osób nie podróżowała w ostatnim czasie za granicę oraz nie miała kontaktu z zakażonymi osobami i turystami z miejsc występowania wirusa.

Włochy: już 29 zgonów i ponad 1000 zakażonych

We Włoszech w sumie od początku epidemii odnotowano 29 ofiar śmiertelnych. Szef ochrony cywilnej Angelo Borrelli podczas konferencji prasowej poinformował, że w sobotę stwierdzono 161 zarażeń koronawirusem. Ich łączna liczba wynosi obecnie 1049. 50 zakażonych osób uznano za całkowicie uleczone. - 52 procent zarażonych znajduje się w izolacji w domu. Nie wykazują żadnych objawów lub przechodzą chorobę tak lekko, że nie trzeba ich hospitalizować - powiedział. 

Borelli dodał, że sześć osób zmarło w Lombardii, a dwie w Emilii Romanii. Były to osoby starsze, cierpiące na inne, groźne choroby. Obecnie 105 zarażonych patogenem przebywa na oddziałach intensywnej terapii.

Rząd zdecydował, że do 8 marca zamknięte będą wszystkie przedszkola, szkoły i uczelnie w trzech północnych regionach Włoch: Lombardii, Emilii Romanii i Wenecji Euganejskiej.

Na całym świecie do tej pory na nowy patogen zmarło blisko trzy tysiące osób. Zakażonych jest blisko 86 tysięcy

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Jest pierwsza ofiara koronawirusa w USA. We Włoszech liczba zmarłych wzrosła do 29 osób
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl