Magdalena K. zatrzymana na Słowacji. Miała kierować gangiem związanym z kibolami Cracovii

Magdalena K. została zatrzymana przez słowacką i węgierską policję w miejscowości Zvolen na Słowacji - donosi portal tvn24.pl. Związana ze środowiskiem pseudokibiców Cracovii kobieta podejrzewana jest o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą oraz przemyt i dystrybucję narkotyków. Była poszukiwana listem gończym i czerwoną notą Interpolu.

Jak donosi tvn24.pl, Magdalena K. została zatrzymana po wjechaniu na teren Słowacji z Węgier. "Policjanci wybili szyby wypożyczonego samochodu, którym podróżowała kobieta i po zatrzymaniu przewieźli ją na miejscową komendę" - podaje portal.

Kim jest Magdalena K.? Przejęła kontrolę nad gangiem, gdy jej partner trafił do więzienia

Magdalena K. była poszukiwana za handel narkotykami i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą związaną z kibolami Cracovii. Zarzuty o handel narkotykami dotyczą sprowadzenia do Polski 5,5 tony marihuany wartej 88 milionów złotych oraz 120 kg kokainy o wartości 4,3 miliona euro). Z ustaleń śledczych wynika także, że miała utrudniać postępowanie karne, składać fałszywe zeznania oraz nakłaniać do tego inne osoby. Była poszukiwana listem gończym wydanym przez Prokuraturę Krajową, Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu. 

Gang, którym miała kierować Magdalena K., miało stworzyć trzech braci: Adrian, Jakub i Mariusz Z. Poszukiwana kobieta jest konkubiną jednego z nich. Wszyscy trzej mężczyźni byli związani ze środowiskiem kiboli Cracovii i w oparciu o struktury pseudokibiców mieli zorganizować grupę przestępczą, która handlowała narkotykami na masową skalę.

W 2017 roku Centralne Biuro Śledcze Policji aresztowało m.in. Mariusza i Jakuba Z. Podczas akcji zginął Adrian Z., postrzelony przez antyterrorystę. Gdy dwóch braci Z. trafiło do więzienia, ich partnerki przejęły kontrolę nad gangiem. Gabrielę S. udało się aresztować, ale Magdalena K. uciekła z kraju. Dzięki pieniądzom z handlu narkotykami K. pozostaje nieuchwytna - często zmienia miejsce pobytu, dba także o to, aby nie dało się jej namierzyć, gdy kontaktuje się z kimś z Polski.

Zobacz wideo >>> Hiszpania. CBŚP i Guardia Civil zlikwidowały 18 plantacji marihuany. Narkotyki warte ok. 90 milionów złotych:
Więcej o: