Koronawirus. Prezydent Mongolii poddany kwarantannie po powrocie z Chin

Prezydent Mongolii został poddany 14-dniowej kwarantannie po powrocie z wizyty w Chinach. Khaltmaa Battulga jest pierwszym szefem państwa, który odwiedził Państwo Środka od momentu wybuchu epidemii koronawirusa.

Prezydent Mongolii Khaltmaa Battulga odwiedził Chiny w czwartek 27 lutego. Spotkał się m.in. z prezydentem Chin Xi Jinpingiem. Podczas pobytu w Pekinie zadeklarował, że w związku z epidemią koronawirusa Mongolia podaruje Chinom 30 tysięcy owiec. Politycy rozmawiali także na temat wspólnych wysiłków na rzecz ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa.

>>> Lubnauer: Oczekujemy od rządu, że będzie przygotowany

Zobacz wideo

Prezydent Mongolii przebywa w izolacji. Kraj zamknął przejście graniczne z Chinami

Mongolska rządowa agencja Montsame poinformowała dziś, że prezydent Battulga, wraz z członkami towarzyszącej mu delegacji, został poddany profilaktycznej kwarantannie, która potrwa 14 dni. Politycy zostali odizolowani od razu po powrocie do kraju. Wcześniej władze Mongolii zamknęły przejścia graniczne z Chinami i zaleciły swoim obywatelom powrót do kraju. Do tej pory nie odnotowano w tym kraju żadnego przypadku zakażenia koronawirusem.

Więcej o: