Koronawirus w Europie. Gwałtowny wzrost zakażeń we Francji i Włoszech, pierwszy przypadek w Irlandii

Wzrasta liczba zakażeń i ofiar śmiertelnych koronawirusa w Europie. Podczas wieczornej konferencji prasowej szef ochrony cywilnej Włoch Angelo Borrelli poinformował, że ogólna liczba stwierdzonych zakażeń koronawirusem w tym kraju wzrosła do 650, a liczba ofiar śmiertelnych do 17. Liczba zakażonych podwoiła się także we Francji, a pierwszy przypadek wykryto w Irlandii.
Zobacz wideo Czarny scenariusz rozwoju koronawirusa. Czego boją się inwestorzy?

Tylko w czwartek z powodu koronawirusa we Włoszech zmarło aż pięć osób. - Z Lombardii poinformowano nas o trzech zgonach. Chodzi o dwie osoby w wieku 88 lat i jedną w wieku 82 lat. Wszystkie cierpiały na inne poważne schorzenia - powiedział Borelli. Jak dodał, w szpitalach wciąż znajduje się blisko 30 osób w stanie ciężkim. Kilkaset osób cierpi na łagodną formę choroby. Przebywają w domu, bo ich stan nie budzi niepokoju i nie wymagają opieki szpitalnej.

O gwałtownym wzroście zakażeń koronawirusem poinformowały też władze Francji. Minister zdrowia Olivier Veran przekazał, że liczba potwierdzonych przypadków zakażenia wynosi 38, co oznacza, że w ciągu ostatniej doby podwoiła się - podaje serwis franceinfo.

Pierwszy przypadek koronawirusa potwierdzono z kolei w Irlandii Północnej. Szef lokalnych władz sanitarnych Michael McBride powiedział, że patogen wykryto u osoby, która przyleciała z Włoch przez Dublin. Podkreślił, że w regionie wprowadzono ostre środki kontrolne, a system ochrony zdrowia jest przygotowany do zwalczania wirusa. W Wielkiej Brytanii stwierdzono ogółem 16 przypadków koronawirusa, z czego trzy potwierdzono w czwartek. Wszyscy chorzy zakazili się we Włoszech lub na Teneryfie.

Więcej o: