Papież Franciszek nie odprawi nabożeństwa z okazji Wielkiego Postu. "Zgłosił lekką niedyspozycję"

Nagły problem zdrowotny papieża Franciszka sprawił, że konieczne było odwołanie jego udziału w nabożeństwie z okazji Wielkiego Postu. Watykan podaje, że Ojciec Święty "zgłosił lekką niedyspozycję i wolał zostać w Domu św. Marty, gdzie mieszka".

Papież Franciszek z powodu niedyspozycji nie udał się do bazyliki św. Jana na Lateranie, gdzie miał przewodniczyć mszy świętej. Ojciec Święty miał tam odprawić nabożeństwo pokutne z okazji Wielkiego Postu.

Papież Franciszek "zgłosił niedyspozycję" i nie odprawi nabożeństwa pokutnego

Watykan nie poinformował, co jest dokładnym powodem gorszego samopoczucia Ojca Świętego. Dyrektor Biura Prasowego Watykanu Matteo Bruni powiedział jedynie, że papież Franciszek "zgłosił lekką niedyspozycję i woli zostać w pobliżu Domu św. Marty. Pozostałe spotkania odbywają się regularnie" - cytuje rzecznika portal farodiroma.it.

Według włoskich mediów papież Franciszek może być lekko przeziębiony. Już wczoraj podczas sprawowania liturgii Środy Popielcowej w bazylice św. Sabiny na Awentynie kasłał i miał zmieniony głos.

Zobacz wideo Koronawirus coraz bliżej Polski

Podczas środowej audiencji generalnej papież wyraził bliskość z osobami zakażonymi koronawirusem oraz personelem medycznym, który zajmuje się chorymi. Audiencja ze względu na kryzys epidemiologiczny odbyła się na placu św. Piotra, a nie w Auli Pawła VI.

Więcej o: