Koronawirus w Europie. Dania i Estonia potwierdzają pierwsze przypadki zakażonych

W Danii i Estonii pojawiły się pierwsze przypadki osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Pierwszych zdiagnozowanych chorych odnotowano wczoraj także w Grecji, Gruzji, Rumunii, Norwegii i Macedonii Północnej.

>> Czarny scenariusz rozwoju koronawirusa. Czego boją się inwestorzy? >>

Zobacz wideo

CNN powołując się na stowarzyszoną spółkę Berlingske Media, podała, że dziennikarz pracujący w jednej ze stacji telewizyjnych w Danii jest pierwszym zakażonym koronawirusem w tym kraju. Mężczyzna miał niedawno wrócić z Lombardii, która jest jednym z epicentrum epidemii we Włoszech.

Pierwsze przypadki zakażonych koronawirusem w Danii i Estonii

Mężczyzna miał zostać zdiagnozowany już w środę i od tamtego czasu przebywa w izolacji we własnym domu. Razem z nim zostali jego żona i syn. Minister zdrowia Danii Magnus Heunicke powiedział: "Traktujemy tę nową sytuację bardzo poważnie. Rozpoczęliśmy działania na rzecz powstrzymywania koronawirusa".

Pierwszą zakażoną osobę zdiagnozowano także w Estonii. Informację tę podał minister spraw socjalnych Tanel Kiik podczas wywiadu w Eesti Television (ETV). Zakażony jest obywatelem Iranu, który przybył z Rygi na Łotwie w środę. Władze próbują teraz namierzyć pasażerów, którzy razem z nim podróżowali autobusem do Estonii.

Pacjent jest teraz poddany kwarantannie w estońskim szpitalu. Jak podaje CNN w ciągu dwóch dni co najmniej siedem europejskich krajów potwierdziło pierwsze przypadki chorych na koronawirusa. W środę pierwszych zakażonych zdiagnozowano w Gruzji, Grecji, Rumunii, Norwegii i Macedonii Północnej. Na chwilę obecną zakażonych wirusem jest ponad 81 tysięcy osób na całym świecie.

Więcej o: