Koronawirus we W這szech. Prezydent Lombardii przebywa w samoizolacji

Przewodnicz帷y w豉dz w這skiego regionu Lombardia Attilio Fontana og這si, 瞠 najbli窺ze 14 dni sp璠zi w samoizolacji. Podj掖 tak decyzj, poniewa jedna z jego wsp馧pracownic zakazi豉 si koronawirusem.

Prezydent Lombardii Attilio Fontana stał się niezwykle rozpoznawalny, ponieważ w ostatnich dniach bardzo często występuje w mediach, wygłaszając komunikaty na temat koronawirusa. Większość z przypadków zarażeń we Włoszech notuje się właśnie w regionie, którym zarządza. Okazuje się, że jedna z osób z jego najbliższego otoczenia również została dotknięta wirusem z Wuhan

>>> Czy polscy turyści z miejsc objętych koronawirusem zostaną ściągnięci do kraju?

Zobacz wideo

Prezydent Lombardii w samoizolacji. Przeszedł test na koronawirusa

Współpracownica Atillo Fontany zakaziła się koronawirusem, dlatego polityk zdecydował, że kolejne dwa tygodnie spędzi w samoizolacji. Podkreślił jednak, że jego decyzja ma charakter prewencyjny - samorządowiec przeszedł test na koronawirusa i dał on wynik negatywny. O tym, że kolejne 14 dni spędzi w samoizolacji, Fontana poinformował na Facebooku. 

Koronawirus we Włoszech

Przypomnijmy, że Włochy to kraj europejski, w którym koronawirus zbiera największe żniwo. Do końca dnia w środę odnotowano 424 przypadki zakażenia, z których ponad połowa to przypadki z Lombardii. We Włoszech z powodu koronawirusa zmarło 12 osób. 

Wi璚ej o:
We udzia w dyskusji:
Koronawirus we W這szech. Prezydent Lombardii przebywa w samoizolacji
Aby skomentowa ten i inne artyku造 zapraszamy na forum.gazeta.pl