Koronawirus. Amerykański żołnierz zakażony w Korei Płd. Łącznie zdiagnozowano 169 nowych przypadków

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w Korei Południowej. Ostatnie dane opublikowane przez Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom mówią o 169 nowych przypadkach. W sumie w Korei Południowej zakażonych jest 1146 osób, w tym amerykański żołnierz.

Południowokoreańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom informuje, że spośród 1146 zakażonych 22 poddawanych jest kwarantannie, 1112 osób przebywa w izolacji, a 11 przypadków to ofiary śmiertelne. Do tej pory przeprowadzono także 28 247 testów, które dały wynik negatywny i oczekuje się na wynik kolejnych 16 734 badań. Znaczną cześć przypadków zakażeń w Korei Południowej odnotowano w mieście Daegu. Służby medyczne uważają, że mają one związek z nabożeństwami wyznawców kontrowersyjnego Kościoła Jezusa Shincheonji, który uznawany jest za sektę i liczy ok. 120 tys. członków.

>>> Chiny, koronawirus i tajemnice. Co ukrywa Xi Jinping?

Zobacz wideo

Koronawirus w Korei Południowej. Jeden z zakażonych to 23-letni żołnierz z USA

Z relacji amerykańskich mediów wynika, że wśród osób zakażonych koronawirusem w Korei Południowej jest amerykański żołnierz. To 23-letni mężczyzna, który został objęty kwarantanną w swoim miejscu zamieszkania poza bazą. Żołnierz ten stacjonował w Camp Carroll niedaleko Daegu. Jest to pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem wśród członków amerykańskich służb - podaje Business Insider

Więcej o: