Epidemia koronawirusa w Europie. 11 zgonów we Włoszech. Zakażenia w kolejnych czterech krajach

W wyniku zakażenia koronawirusem zmarła kolejna, jedenasta z kolei osoba - podała włoska agencja informacyjna ANSA. Koronawirus rozprzestrzenił się z Lombardii i Wenecji Euganejskiej na Ligurię, Toskanię i Sycylię. Po raz pierwszy przypadki zakażenia odnotowano również w Szwajcarii, Austrii, Chorwacji i w Hiszpanii.

We Włoszech liczba osób zakażonych nowym wirusem z Chin wzrosła w ostatnim dniu o 45 proc., a liczba zgonów wzrosła do 11. Włoscy urzędnicy potwierdzili 322 przypadków zakażenia koronawirusem, czyli o 100 więcej niż dzień wcześniej. Niektóre z nowych przypadków pojawiły się poza zmagającą się z coraz większą ilością zakażeń północną częścią kraju, w tym trzy z nich na Sycylii, dwa w Toskanii i jeden w Ligurii.

Koronawirus rozprzestrzenia się poza Włochami

Jednocześnie pojawiły się dowody na to, że wirus rozprzestrzenia się ze swojego epicentrum w północnych Włoszech do innych krajów. We wtorek Szwajcaria, Austria i Chorwacja zgłosiły swoje pierwsze potwierdzone przypadki. Zakażenia odnotowano również w Hiszpanii oraz na Wyspach Kanaryjskich.

We wtorek pojawiły się doniesienia o podejrzeniu zakażenia koronawirusem w Rumunii. Jednak wiceminister zdrowia Rumunii Andrei Baciu w rozmowie z agencją Reutersa je zdementował. - Do tej pory były tylko wyniki negatywne - podkreślił.

Jednocześnie włoscy wirusolodzy przekonują, że statystyka zgonów i zakażeń koronawirusem w ich kraju jest najwyższa w Europie, ponieważ we Włoszech przebadano najwięcej osób. W kraju tym wykonano dotychczas kilka tysięcy badań na obecność koronawirusa. W tym samym czasie we Francji czy w Niemczech liczba osób przebadanych wynosi około 500. Stąd podejrzenia, że w rzeczywistości w tych krajach osób zakażonych nowym wirusem jest o wiele więcej.

Zobacz wideo >>> Chiny, koronawirus i tajemnice. Co ukrywa Xi Jinping?

Koronawirus. Czytaj także:

Więcej o: