Koronawirus w Europie. W Szwajcarii, Austrii i Chorwacji odnotowano pierwsze przypadki zakażenia

We wtorek odnotowano pierwszy przypadek koronaawirusa w Szwajcarii - poinformował serwis swissinfo.ch. Wcześniej potwierdzono dwa przypadki zakażenia koronawirusem w Austrii, jak również w Chorwacji.

Jak pisze portal swissinfo.ch, zakażenie koronawirusem w Szwajcarii stwierdzono w kantonie Ticino na południu kraju, który graniczy z północnymi Włochami. Do tej pory w Szwajcarii zbadano około 300 osób z podejrzeniem koronawirusa, ale jak podaje ministerstwo spraw wewnętrznych, dotychczas nie było potwierdzonych zakażeń.

Koronawirus w Austrii. Zakażeni pochodzą z Włoch

O pierwszych osobach zakażonych koronawirusem w Austrii pisze agencja prasowa APA. Są to ludzie w wieku 24 lat, którzy pochodzą z Lombardii, ale mieszkają w Innsbrucku. Obecnie przebywają pod opieką lekarzy z miejscowej kliniki. Wciąż nie wiadomo, w jakich okolicznościach zarazili się koronawirusem. Jedynym objawem, jaki u nich stwierdzono, jest gorączka. Są w stanie, który nie zagraża ich życiu. Informacje o tych przypadkach przekazał mediom starosta krajowy Tyrolu Günther Platter.

>>> Czy jesteśmy gotowi na walkę z koronawirusem? Światowe ryzyko dla zdrowia i gospodarki

Zobacz wideo

Koronawirus w Chorwacji. Młody mężczyzna podróżował do Mediolanu

Jeden przypadek zakażenia koronawirusem odnotowano w Chorwacji, o czym poinformował premier kraju Andrej Plenković - pisze agencja prasowa HINA. Zakażony to młody mężczyzna, który od 19 do 21 lutego przebywał w Mediolanie. Objawy, które u niego zaobserwowano, są łagodne. Przebywa w izolacji w szpitalu w Zagrzebiu. Osoby, które miały z nim bliski kontakt, zostaną poddane kwarantannie - informuje tportal.hr.

Rozprzestrzenianie się koronawirusa w kolejnych krajach można śledzić dzięki interaktywnej mapie Center for Systems Science and Engineering przy Uniwersytecie Johna Hopkinsa.

Więcej o: