Kolejne ofiary koronawirusa we Włoszech. Nie żyje już siedem osób

We Włoszech liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła do siedmiu - poinformowała agencja Ansa. Rośnie też liczba stwierdzonych zarażeń.

Dotychczas we Włoszech potwierdzono 224 przypadki zakażenia koronawirusem, a także siedem zgonów. Większość z zakażonych to osoby znajdujące się na północy kraju - z danych włoskiego ministerstwa zdrowia wynika, że są też przypadki w regionie Lacjum, który jest w centralnej części Włoch.

Włochy walczą z koronawirusem

W związku z ogniskami COVID-19 w północnych Włoszech włoski rząd wydał dekret, na mocy którego zakazano wstępu oraz opuszczania dziesięciu gmin w Lombardii oraz jednej gminy w Wenecji Euganejskiej. W pięciu północnych regionach na tydzień zamknięto szkoły, muzea i odwołano wszelkie masowe imprezy.

Zobacz wideo >>> Chiny, koronawirus i tajemnice. Co ukrywa Xi Jinping?

Koronawirus na świecie. GIS odradza podróże do kilku krajów

W Polsce w dalszym ciągu nie stwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin oraz Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu. 

Koronawirus 2019-nCoV przenosi się drogą kropelkową. Objawy zakażenia to gorączka, kaszel, duszności i bóle mięśni. Istotną rolę w ochronie przed wirusem z Wuhan odgrywa higiena. "Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem lub dezynfekować je środkiem na bazie alkoholu" - pisze GIS. 

Więcej o: