Imprezy karnawałowe w Wenecji odwołane. Władze chcą zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa

Władze regionu Wenecja Euganejska, którego stolicą jest Wenecja, zdecydowały o odwołaniu w mieście wydarzeń związanych z kończącym się karnawałem. Spowodowane jest to rosnącą liczbą przypadków koronawirusa odnotowywaną we Włoszech.

Wydarzenia związane z ostatnimi dwoma dniami karnawału w Wenecji zostały odwołane z powodu zagrożenia koronawirusem. Taką decyzję ogłosił prezydent regionu Wenecja Euganejska Luca Zaia. Zarządzenie wchodzi w życie o północy z niedzieli na poniedziałek, co oznacza, że nie odbędą się już imprezy poniedziałkowe i wtorkowe. Zgodnie z tradycją, karnawał kończy się dzień przed środą popielcową.

Koronawirus we Włoszech. Polski konsulat w Mediolanie wydał zalecenia >>> 

Co najmniej do 1 marca w regionie mają pozostać zamknięte muzea, szkoły, uniwersytety i inne instytucje.

Jak podaje Associated Press, w samej Wenecji stwierdzono trzy przypadki wystąpienia koronawirusa. Osoby zakażone są w wieku powyżej 80 lat.

>>> Zobacz także: Jakie procedury dotyczące wirusów w samolotach?

Zobacz wideo

Koronawirus we Włoszech

We Włoszech odnotowano 133 przypadki zarażeń koronawirusem. Najwięcej zarażonych jest na północy kraju. Dwie osoby zmarły. W związku z rozprzestrzenianiem się choroby włoski rząd wprowadził kwarantannę obejmującą 10 gmin na północy Włoch, zamieszkiwanych przez około 50 tysięcy osób.

Pierwsze objawy zakażenia koronawirusem z Wuhan są podobne do objawów grypy. Pojawiają się wysoka gorączka, ból głowy, ból gardła i kaszel, uczucie wyczerpania, brak apetytu oraz trudności w oddychaniu. Choroba jest niebezpieczna przede wszystkim dla tych, którzy mają zaburzenia odporności, dla osób starszych, dla osób leczonych onkologicznie. Wirus przenosi się z człowieka na człowieka, możliwe jest też zarażenie się poprzez kontakt ze zwierzętami oraz spożywanie mięsa i owoców.

Więcej o: