Włochy. Ponad 50 osób zakażonych koronawirusem. Przypadki śmiertelne w Iranie i Korei Południowej

We Włoszech odnotowano już ponad 50 przypadków zachorowania na COVID-19. Wskutek choroby wywoływanej przez koronawirusa zmarły dwie osoby. W Iranie liczba ofiar zakażenia wzrosła do pięciu.

Jak podaje agencja prasowa Ansa, we włoskiej Lombardii i Wenecji Euganejskiej odnotowano już 50 przypadków zakażenia koronawirusem. Dziennik "La Repubblica" pisze również o jednym zakażonym w Rzymie i jednym w Turynie.

Chcemy przekazać, że wprowadzone środki są skuteczne. Ludzie pozostają w domach. (...) Naszym celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa

- powiedział lombardzki radny ds. opieki społecznej Giulio Gallera. Dodał, że w piątek „gmina Cremona postanowiła zamknąć szkoły i odwołać wydarzenia takie jak Carnival, a gmina Pavia rozważa podjęcie takich samych środków".

We Włoszech wskutek COVID-19 zmarły dwie osoby. Pierwszą ofiarą koronawirusa był 78-letni Adriano Trevisan, który zmarł w szpitalu w Padwie. Był właścicielem małej firmy budowlanej. Mężczyzna przebywał w szpitalu około dziesięciu dni.

Druga ofiara koronawirusa to starsza kobieta zamieszkała w Casalpusterlengo (Lombardia, prowincja Lodi). Jak podaje Ansa, kobieta, mająca ponad siedemdziesiąt lat, była osłabiona przez zapalenie płuc.

Piąta ofiara koronawirusa w Iranie

W sobotę irańskie władze poinformowały o piątej śmiertelnej ofierze koronawirusa w tym kraju. Zmarła osoba była jedną z dziesięciu osób, u których ostatnio stwierdzono zakażenie. Łącznie w Iranie chorych jest 28 osób. Pozostałe dziewięć zarażonych osób przebywa w szpitalach w Teheranie i w Kom. W drugim z miast władze postanowiły zamknąć szkoły, uniwersytety i inne placówki oświatowe.

Od grudnia na terenie Chin, epicentrum epidemii koronawirusa, zmarło 2345 osób. Ponad 70 tysięcy jest zakażonych.

Wzrasta liczba zakażonych koronawirusem w Korei Południowej

Od piątku liczba przypadków koronawirusa w Korei Południowej wzrosła przeszło dwukrotnie. Stwierdzono ich łącznie 433. Dwie osoby zmarły.

Premier kraju Chung Sye-kyun powiedział w wystąpieniu telewizyjnym, że sytuacja jest poważna i zapowiedział działania mające zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Premier wezwał obywateli, aby powstrzymali się od udziału w zgromadzeniach, w tym w nabożeństwach. Przeszło dwieście osób zaraziło się wirusem podczas nabożeństwa w mieście Degu. Większość spośród nowych przypadków zarażenia stwierdzono w jednym ze szpitali psychiatrycznych i w zakładzie firmy Samsung w mieście Gumi niedaleko Degu. Oba miasta zostały ogłoszone specjalnymi strefami zagrożenia sanitarnego.

>>> Chiny, koronawirus i tajemnice. Co ukrywa Xi Jinping? Zobacz wdeo:

Zobacz wideo
Więcej o: