Niemcy. Atak na bary pod Frankfurtem. Co najmniej 9 ofiar. Znaleziono cia這 podejrzanego

W niemieckim Hanau ko這 Frankfurtu nad Menem dosz這 do dw鏂h atak闚 na bary. W ich wyniku zgin窸o co najmniej 9 os鏏. Policja odnalaz豉 cia這 podejrzanego o zamach. S逝瘺y poinformowa造, 瞠 w jego domu odnaleziono r闚nie drugie cia這, kt鏎ego wci捫 nie zidentyfikowano.
Zobacz wideo

W środę późnym wieczorem nieznany sprawca ostrzelał "Szisza-bar" w centrum Hanau koło Frankfurtu nad Menem. Następnie pojechał samochodem do dzielnicy Kesselstadt, gdzie otworzył ogień przed innym barem. Policja potwierdziła, że w wyniku ataków zginęło co najmniej 9 osób.

Według ustaleń policji, wszystko wskazuje na to, że mężczyzna działał sam.

Atak na szisza bary w Niemczech. Podejrzany nie żyje

W czwartek rano służby poinformowały, że podejrzany został odnaleziony martwy w mieszkaniu w Hanau. Na miejscu policjanci odkryli drugie ciało, które nie zostało jeszcze zidentyfikowane. 

Jak twierdzi "Bild", w samochodzie domniemanego sprawcy policja znalazła amunicję, magazynki oraz kaburę pistoletu. Zamachowiec prawdopodobnie jest Niemcem.

Prokuratura zaapelowała do obywateli, aby nie umieszczali w Internecie zdjęć oraz filmów z nieznanych źródeł, bowiem to utrudnia śledztwo.

"Stało się coś gorszego, niż mogliśmy sobie wyobrazić" 

Motywy ataków nie są znane. Burmistrz Hanau Claus Kaminsky powiedział, że jest wstrząśnięty tragedią. "Stało się coś gorszego, niż mogliśmy sobie wyobrazić" - powiedział burmistrz. Zaapelował przy tym do mieszkańców, aby powstrzymali się od spekulacji na temat ataków.

Kondolencje rodzinom ofiar złożyła również wiceprzewodnicząca frakcji CDU w Bundestagu Katja Leikert.  "To prawdziwy horror dla nas wszystkich" - napisała na twitterze Katja Leikert.

Wi璚ej o:
We udzia w dyskusji:
Niemcy. Atak na bary pod Frankfurtem. Co najmniej 9 ofiar. Znaleziono cia這 podejrzanego
Aby skomentowa ten i inne artyku造 zapraszamy na forum.gazeta.pl