Lawina przysypała dwie kobiety w Alpach. Snowboardziści ruszyli na ratunek

Victor Liebenguth udostępnił w mediach społecznościowych nagranie, na którym widać akcję ratunkową przeprowadzoną po zejściu lawiny w Alpach. Grupa doświadczonych snowboardzistów uratowała spod śniegu dwie kobiety.

Do tego zdarzenia doszło w czwartek 30 stycznia. Victor Liebenguth napisał, że tego dnia ryzyko zejścia lawiny w Alpach było dość wysokie. Grupa snowboardzistów, do której należy autor nagrania, w tym czasie przebywała na stoku w okolicach Verbier w Szwajcarii.

Lawina porwała dwie kobiety na stoku w Alpach - snowboardzista udostępnił nagranie z akcji ratunkowej

W pewnym momencie zobaczyli lawinę, która schodziła niemal środkiem stoku. Wtedy przebywało na nim około 10 osób. Lawina z największą mocą uderzyła w dwie kobiety jadące na snowboardzie. Victor Liebenguth razem ze znajomymi od razu przystąpili do poszukiwań. Całe szczęście kobiety zostały szybko namierzone i odkopane ze śniegu.

Zobacz wideo

"Podczas udzielania pomocy dziewczynom, ludzie dookoła kontynuowali jazdę na nartach. Stało się nieuniknione - zeszła druga lawina, a pomocy potrzebowała kolejna osoba. To było straszne" - napisał Victor Liebenguth. Autor apelował też do narciarzy i snowboardzistów o ostrożność podczas jazdy na stokach.

Verbier jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Szwajcarii. Dawniej organizowano tu zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim oraz Mistrzostwa Świata juniorów w narciarstwie alpejskim w 2001 roku.

Więcej o: