18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

USA. Nagie biusty i sztuczna krew na wiecu Berniego Sandersa. "Śmierć nabiałowi"

- Bernie, jestem twoją największą zwolenniczką i jestem tu po to, by prosić cię o zaprzestanie wspierania przemysłu mleczarskiego i hodowli zwierząt - wykrzyczała młoda kobieta po wyrwaniu mikrofonu z rąk Berniego Sandersa. Wiec wyborczy w Carson City w stanie Nevada, został zakłócony przez członkinie międzynarodowej sieci działaczy na rzecz praw zwierząt Direct Action Everywhere, które protestowały przeciwko przemysłowi nabiałowemu.

Po słowach aktywistki na scenę weszły topless jej dwie towarzyszki. Na ich nagich ciałach widać było napisy "śmierć nabiałowi". Kobiety miały w rękach kartony po mleku, z których wylały na siebie sztuczną krew. Ubiegający się o prezydencką nominację senator zszedł zmieszany i nieco zawstydzony oglądał niespodziewaną scenę obok swojej wyraźnie rozbawionej żony.

Happening przeciwko przemysłowi nabiałowemu

Kiedy aktywistki zostały wyprowadzone ze sceny przez ochroniarzy, powrócił na nią Bernie Sanders. - To jest Nevada, zawsze jest tu lekkie podniecenie, bez żadnych szkód - skwitował całe zajście senator z Vermont i przeszedł do swojej zwyczajowej agitacji, dodając tylko: - No może scena jest trochę mokra.

W oficjalnym oświadczeniu Direct Action Everywhere działacze podkreślili, że "przemysł nabiałowy jest w wyraźny sposób nieobecny" w wypowiedziach Sandersa potępiających hodowlę przemysłową zwierząt.

Priya Sawhney, kobieta która jako pierwsza wkroczyła na scenę, po zajściu powiedziała, że "jeśli Bernie naprawdę troszczy się o sprawiedliwość", powinien "odciąć się od przemysłu nabiałowego". - Kocham Brniego, ale musimy pociągnąć do odpowiedzialności przemocowe branże, a nie je chronić i dotować - dodała.

To nie pierwszy raz w długiej karierze politycznej Sandersa, kiedy jego wiec przerwany został przez protestującą topless kobietę. W marcu 2016 roku podczas wiecu w Arizonie pojawiła się półnaga demonstrantka z hasłem "stop faszyzmowi".

Zobacz wideo Kim jest Bernie Sanders? Zobacz jak ogłasza swoją kandydaturę:
Więcej o: