Pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w Europie. We Francji zmarł 80-letni Chińczyk

Chiński turysta zmarł we Francji po zarażeniu się koronawirusem 2019-nCoV. To pierwsza ofiara śmiertelna w Europie.

O śmierci poinformowały francuskie władze. Według francuskiej minister zdrowia Agnès Buzyn, którą cytuje BBC, ofiara to 80-letni obywatel Chin z prowincji Hubei. Przyjechał do Francji 16 stycznia i został umieszczony na kwarantannie w szpitalu 25 stycznia.

Dotychczas zgłoszono tylko trzy przypadki śmierci poza Chinami kontynentalnymi - w Hongkongu, na Filipinach i w Japonii.

w piąte Narodowa Komisja Zdrowia Chin opublikowała kolejne podsumowanie dotyczące koronawirusa 2019-nCoV. Liczba ofiar śmiertelnych wirusa z Wuhan wzrosła do 1380. W całych Chinach zakażonych jest 63 851 osób.

Koronawirus w Europie i na świecie. W Polsce wciąż nie ma przypadku zakażenia

Poza Chińską Republiką Ludową liczba osób zakażonych koronowirusem wzrosła do 580. Najwięcej zakażonych jest w Japonii (251), Singapurze (58) i Tajlandii (33). Przypadki zakażenia koronawirusem odnotowano także w krajach europejskich - w Niemczech (16 zakażonych), Francji (11 zakażonych), Wielkiej Brytanii (9 zakażonych), we Włoszech (3 zakażonych), a także w Hiszpanii i Rosji (po dwóch zakażonych) oraz Belgii, Szwecji i Finlandii (po jednym zakażonym). W Polsce w dalszym ciągu nie stwierdzono żadnego przypadku zakażenia wirusem z Wuhan. 

>>> Czy Polska jest przygotowana na nadejście koronawiusa?

Zobacz wideo
Więcej o: