Szkocja: wodospad popłynął do góry. Wszystko przez huragan Ciara [WIDEO]

Wodospad Jenny's Lum "obrócił się do góry nogami", a woda zamiast w dół "popłynęła" w górę. Niezwykłe zjawisko zaobserwowano kilka dni temu w Szkocji.
Zobacz wideo

Niecodzienne zjawisko wywołane zostało przez huragan Ciara, któremu towarzyszyły bardzo silne porywy wiatru. Nagranie prezentujące wodospad wywrócony "do góry nogami" udostępniła na swoim Twitterze agencja informacyjna Reuters.

"Odwrócony wodospad" w Szkocji - wyjątkowe zjawisko wywołał huragan Ciara

Jak podaje portal en24.news huragan Ciara daje się we znaki mieszkańcom Europy już od niedzieli 9 lutego. Film nakręcony został w regionie Capsie Fells na północ od Glasgow w Szkocji. Pod wpływem gwałtownych podmuchów wiatru odwrócony został kierunek wodospadu "Jenny's Lum".

Autor nagrania, Derek Fabel, w rozmowie z Reutersem wyjaśnił, że już wcześniej obserwowano to zjawisko w przypadku tego wodospadu. Tym razem jednak widok był szczególnie spektakularny. - Kiedy pojawiły się silne podmuchy wiatru, to woda zamiast w dół została wypompowana do góry, co wygląda jak dymny komin - powiedział.

Huragan Ciara spowodował śmierć co najmniej pięciu osób w Europie. W wyniku silnych wiatrów, które lokalnie dochodziły do nawet 170 kilometrów na godzinę, konieczne było odwołanie lotów oraz pociągów.

Więcej o: