MSZ: Na statku Diamond Princess jest trzech polskich obywateli, w tym jeden członek załogi

Na objętym kwarantanną statku wycieczkowym Diamond Princess jest trzech obywateli Polski - informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Nie ma informacji o tym, żeby byli zakażeni koronawirusem. Liczba zakażonych wzrosła do 174, a większość z 3700 osób na pokładzie nie została przebadana.

Od tygodnia trwa kwarantanna na statku wycieczkowym Diamond Princess, który stoi w porcie w Jokohamie. Na pokładzie jest około 3700 osób, z czego ponad tysiąc członków załogi. U 174 wykryto zakażenie koronawirusem, jednak przebadano dotychczas tylko 300 pasażerów. Spośród ostatnich 53 próbek, które zbadano, w przepadku 39 wykryto obecność wirusa

Wiadomo było, że na statku znajdują się polscy obywatele. Teraz MSZ informuje w odpowiedzi na pytania Gazeta.pl, że są to trzy osoby. 

Wśród trzech obywateli RP znajdujących się na statku jedna osoba to członek załogi, a dwóch to turyści

- poinformowało Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Konsul RP w Japonii pozostaje z nimi w kontakcie, ale do tej pory nie zgłaszali wobec polskich służb konsularnych żadnych oczekiwań. 

Kwarantanna ma zakończyć się 19 lutego, po dwóch tygodniach od rozpoczęcia. Statek wycieczkowy Diamond Princess i wszystkie znajdujące się na nim osoby zostały poddane kwarantannie po tym, jak u jednego z pasażerów, który zszedł na ląd w Hong Kongu wykryto koronawirusa. Pasażerowie przez większość dnia muszą przebywać w swoich kabinach.

Więcej o: