Debata w PE. Anna Zalewska z PiS zrugana przez przewodniczącą. "Po raz ostatni daję pani szansę"

Anna Zalewska podczas debaty na temat praworządności w Parlamencie Europejskim naraziła się wiceprzewodniczącej PE, Nicoli Beer. Wszystko dlatego, że europosłanka PiS - zamiast zadać pytanie zgodnie z obowiązującą procedurą - chciała wykorzystać dodatkowy czas na kontynuowanie swojego wywodu. - Nie padło pytanie. Na co ma odpowiedzieć przedmówca? To jest nie do zaakceptowania - mówiła Beer.

Anna Zalewska, europosłanka Prawa i Sprawiedliwości i była minister edukacji narodowej, we wtorek uczestniczyła w debacie na temat praworządności w Polsce, która odbyła się w Parlamencie Europejskim. Oprócz niej, zmian w sądownictwie wprowadzanych przez Prawo i Sprawiedliwość bronili między innymi Beata Szydło i Patryk Jaki. Jak opisywaliśmy, ten ostatni wdał się m.in. w dyskusję z europosłanką z Niemiec. - Pytam panią, która z tych ustaw jest "kagańcowa"? Ta polska czy niemiecka? - mówił.

Anna Zalewska pouczona przez wiceprzewodniczącą PE. "Ostatni raz daję pani szansę"

Zalewska podczas rundy pytań została pouczona przez wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego Nicolę Beer, która prowadziła obrady. Europosłanka PiS zgłosiła się do zadania pytania swojemu przedmówcy, rumuńskiemu politykowi Siegfriedowi Muresanowi, który wcześniej w ostrych słowach skrytykował "ustawę kagańcową". - Powinniśmy patrzeć na działania polskiego rządu, a nie na oświadczenia wydawane przez ten rząd - mówił.

Zalewska - zamiast zadać pytanie swojemu przedmówcy - wygłosiła przemówienie, w którym broniła rządowej ustawy. Zwróciła się także z apelem do prowadzącej debatę, jednak wyraźnie zirytowana Nicola Beer tylko zrugała polską europosłankę: - Tu nie ma żadnego pytania. (...) Po raz ostatni daję pani szansę, bo pani próbowała zyskać dodatkowy czas na przemawianie, a to jest nieakceptowalne.

Całą sytuację można zobaczyć na poniższym wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Debata w PE. Anna Zalewska z PiS zrugana przez przewodniczącą. "Po raz ostatni daję pani szansę"
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl