Japonia. Koronawirus na "Diamond Princess" - pasażerowie dostaną odszkodowanie

Na wycieczkowcu "Diamond Princess" odnotowane zostały kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. Kwarantanną objętych zostało 3711 osób, które nie mogą opuścić wycieczkowca. Pasażerowie teraz otrzymali informacje, że zostaną im wypłacone odszkodowania.
Zobacz wideo

Pasażerowie "Diamond Princess" mają otrzymać odszkodowanie polegające na zwrocie pełnej ceny rejsu, kosztów napiwków. Mogą również uzyskać środki na dodatkowy rejs w przyszłości. Armator poinformował o tym pasażerów, którzy od kilku dni nie mogą opuszczać pokładu jednostki przyczepiając kartki z komunikatem na drzwiach kabin.

Operator wypłaci odszkodowania pasażerom poddawanym kwarantannie na "Diamond Princess"

Ogłoszenie pojawiło się także na stronie operatora. Wynika z niego, że pasażerowie mogą liczyć na zwrot kosztów zakupów biletów lotniczych oraz rezerwacji hotelowych, które przepadły z powodu kwarantanny. Według "Japan Times" koszt zakupu kabin na 16-dniowy rejs wahał się od 295 000 do 478,000 jenów w zależności od rodzaju i włączenia balkonu. 

Jak podaje "Japan Times" liczba osób zakażonych koronawirusem na wycieczkowcu wzrosła do 136 osób.  Jednostka poddawana jest kwarantannie, która rozpoczęła się 3 lutego. Wtedy do szpitala w Hong Kongu zgłosił się jeden z pasażerów, który wcześniej opuścił pokład. Zdiagnozowano u niego zapalenie płuc wywołane zakażeniem koronawirusem.

Pasażerowie nie mogą opuszczać swoich kajut. Po pokładzie porusza się tylko personel medyczny, który ubrany jest w specjalne stroje chroniące przed zakażeniem. Uczestnicy rejsu mogli wyjść z kajut dopiero 6 lutego na około 1,5 godziny.