Kramp-Karrenbauer nie będzie walczyć o urząd kanclerza Niemiec. Zrezygnuje też z przewodnictwa CDU

Annegret Kramp-Karrenbauer nie będzie nową kanclerz Niemiec. Polityczka z Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej zrezygnowała z kandydowania na ten urząd.

Liderka niemieckiej partii CDU, Annegret Kramp-Karrenbauer, nie będzie kandydowała na urząd kanclerza Niemiec. Jak poinformowało agencję Reuters źródło w partii - ani szefowa ugrupowania, ani obecna kanclerz Angela Merkel nie będą ubiegały się o urząd szefa niemieckiego rządu podczas przyszłorocznych wyborów federalnych. W najbliższym czasie Kramp-Karrenbauer zrezygnuje też z przewodnictwa CDU. 

Źródło podało również, że Angela Merkel chce, by Annegret Kramp-Karrenbauer pozostała na stanowisku ministra obrony Niemiec.

Angela Merkal nie będzie się strać o żadne polityczne stanowisko

Kramp-Karrenbauer stała na czele CDU od grudnia 2018 roku, zastępując swoją poprzedniczkę Angelę Merkel, która partii przewodziła przez 18 lat. Po objęciu roli sekretarza generalnego CDU typowano, że następnym przystankiem w jej politycznej karierze będzie właśnie fotel kanclerza Niemiec.

Merkel pozostaje kanclerzem jedynie do końca obecnej kadencji, czyli do jesieni 2021 roku. Już wcześniej zapowiedziała, że po jej końcu nie będzie starać się o żadne polityczne stanowiska.

>>> Wracają pytania o stan zdrowia kanclerz Merkel. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: