Oscary 2020. Renée Zellweger najlepszą aktorką pierwszoplanową za film "Judy"

Oscary 2020. Renée Zellweger zdobyła nagrodę w kategorii "najlepsza aktorka pierwszoplanowa" za rolę w filmie "Judy". Aktorka wcieliła się w nim w postać Judy Garland.
Zobacz wideo

Jest to już druga statuetka Oscara dla Renée Zellweger. W 2004 roku wygrała w kategorii dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę w filmie "Wzgórze nadziei". Nominowana była także za role w filmach "Chicago" i "Dziennik Bridget Jones".

Oscary 2020 - Renée Zellweger wybrana najlepszą aktorką pierwszoplanową

Renée Zellweger sama zaśpiewała i zatańczyła wszystkie partie w filmie, gdzie wcieliła się w postać Judy Garland. Poza nominacją w kategorii dla najlepszej aktorki film miał szansę wygrać Oscara 2020 za najlepszą charakteryzację i fryzury.

Renée Zellweger doceniono za wyraziste przedstawienie swojej postaci, a zwłaszcza trudnych momentów jej życia: załamania nerwowego, potrzeby miłości i akceptacji oraz rozczarowania dorosłością. Bohaterka filmu "Judy" to amerykańska piosenkarka i tancerka, która zyskała status międzynarodowej gwiazdy grając w musicalach i dramatach. Na scenie pojawiła się kiedy skończyła dwa lata, więc całe jej życie związane było z występami. Z czasem jednak sława zaczęła być dla młodej kobiety zbyt dużym obciążeniem. Judy Garland pięciokrotnie wychodziła za mąż. Kobieta kilkukrotnie podejmowała próby samobójcze. Zmarła w wieku 47 lat po przedawkowaniu leków nasennych.

Oprócz niej do Oscarów 2020 w kategorii dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej nominowane były także:

  • Charlize Theron za rolę w filmie "Gorący temat",
  • Cynthia Erivo, która zagrała główną rolę w filmie "Harriet",
  • Scarlett Johansson za główną rolę żeńską w filmie "Historia małżeńska"
  • Saoirse Ronan za rolę Jo March w filmie "Małe kobietki"
Więcej o: