Epidemia koronawirusa. WHO wysyła ekspertów do Chin i apeluje, by nie szerzyć dezinformacji

Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia pojadą do Chin, by pomóc w walce z epidemią koronawirusa. Szef WHO zaapelował, by nie szerzyć nieprawdziwych informacji na temat wirusa, które "jeszcze bardziej utrudniają pracę służbie zdrowia".
Zobacz wideo

Delegacja międzynarodowego zespołu Światowej Organizacji Zdrowia, badającego epidemię koronawirusa, wyruszy w poniedziałek lub wtorek do Chin. Poinformował o tym szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus podczas sobotniej konferencji organizacji.

Eksperci WHO pojadą do Chin. Pomogą w walce z koronawirusem

Jeden z ekspertów WHO, doktor Mike Ryan dodał, że w ciągu ostatnich czterech dni odnotowano stabilizację w liczbie nowych przypadków z epicentrum wirusa, chińskiej prowincji Hubei. Zaznaczył, że może to wynikać z wprowadzonych środków kontroli. Dr Ryan podkreślił jednak, że jest za wcześnie, aby wysnuwać wnioski na temat dalszego rozwoju epidemii.

Światowa Organizacja Zdrowia zaapelowała o czerpanie informacji o koronawirusie z rzetelnych źródeł oraz o niepowielanie fałszywych informacji na temat epidemii. - Podczas gdy wirus 2019nCoV się rozprzestrzenia, dezinformacja jeszcze bardziej utrudnia pracę pracowników służby zdrowia. Odwraca uwagę decydentów. Powoduje zamieszanie i budzi strach wśród ogółu społeczeństwa - apelował dyrektor generalny WHO.

Światowa Organizacja Zdrowia podała też aktualne dane na temat epidemii. W Chinach stwierdzono ponad 34,5 tysiąca przypadków zarażenia koronawirusem. Z powodu choroby zmarły 723 osoby. Poza terenem Chin odnotowano 288 zarażeń koronawirusem w 24 krajach, zmarła jedna osoba (na Filipinach - red.) - informuje WHO.

Więcej o: