Śnieżny Księżyc. Jedna z największych pełni Księżyca w 2020 roku już w ten weekend

Pełnia księżyca w lutym nazywana jest także Śnieżnym Księżycem. Zjawisko to będziemy mogli obserwować na niebie już w najbliższy weekend. Tegoroczna lutowa pełnia jest wyjątkowa - będzie jedną z największych pełni w 2020 roku.
Zobacz wideo

Śnieżny Księżyc będzie czwartą pełnią, pod względem wielkości tarczy księżyca. Pełnię będzie można obserwować od 7 do 11 lutego.

Śnieżny Księżyc będzie widoczny już w najbliższy weekend

Sam Śnieżny Księżyc pojawi się na niebie w nocy z 8 na 9 lutego. Pełnia będzie najlepiej widoczna poza miastem, na terenach gdzie nie ma zbyt dużej ilości sztucznego światła, jednak w miastach będzie również doskonale widoczna.

Księżyc zacznie wschodzić w sobotę 8 lutego już od godziny 15:29. Jego górowanie na niebie przewidywane jest na godzinę 23:34. Pełnia Śnieżnego Księżyca będzie trwać do godziny 7:39 w niedzielę.

Nazwa lutowej pełni księżyca odnosi się do obfitych opadów śniegu, które zazwyczaj pojawiały się w lutym. Wstępne prognozy pogody na weekend są bardzo dobre - w całej Polsce przewidywane jest niemal bezchmurne niebo, co ułatwi obserwację nocnego nieba. Poza księżycem dobrze widoczne będą także gwiazdozbiory.

Więcej o: