Tragiczne lawiny w Turcji. Co najmniej 38 osób zginęło. Większość ofiar to ratownicy

W dwóch lawinach w Turcji zginęło co najmniej 38 osób. Większość z nich to ratownicy, którzy próbowali wydobywać spod śniegu poszkodowanych ludzi. Liczba ofiar może wzrosnąć, wciąż nie wiadomo, ile osób jest uwięzionych pod śniegiem.

Do zejścia dwóch lawin doszło we wschodniej części Turcji, w pobliżu górskiego miasteczka Bahcesaray przy granicy z Iranem. Pierwsza zeszła we wtorek 4 lutego - zginęło wówczas co najmniej pięć osób. Druga lawina zeszła w środę po południu. Zginęło w niej co najmniej 38 osób. Większość ofiar to ratownicy, którzy zjawili się na miejscu, by szukać pod śniegiem osób zasypanych przez pierwszą lawinę. 

Turcja. W lawinach zginęło co najmniej 38 osób. Liczba ofiar może wzrosnąć

Jak podaje agencja AP, w chwili zejścia drugiej lawiny na miejscu pracowało około 300 ratowników - część z nich wciąż może znajdować się pod śniegiem. Dotychczas służbom udało się uratować 53 osoby, które przewieziono do szpitala. W rejonie, w którym zeszły lawiny, wciąż istnieje ryzyko osunięć śniegu. Warunki atmosferyczne utrudniają akcję ratunkową - pada śnieg i wieje silny wiatr.

Więcej o: