Turcja. Samolot zjechał z pasa startowego i rozpadł się na trzy części. Jest ofiara śmiertelna, ponad 150 rannych

Samolot pasażerski na międzynarodowym lotnisku w Stambule w Turcji wypadł z pasa startowego. Tureckie media publikują nagrania z miejsca zdarzenia, na których widać poważnie uszkodzony kadłub. Według ostatnich informacji władz, jedna osoba zmarła.

Samolot podczas lądowania na lotnisku Sabiha-Gökçen pod Stambułem zjechał z pasa startowego i wpadł do rowu, około 30 metrów w dół. Turecka prywatna telewizja NTV podała, że maszyna należy do linii Pegagus i przyleciała z Izmiru.

Turcja. Samolot wypadł z pasa, jest poważnie uszkodzony

Na pojawiających się w tureckich mediach zdjęciach i nagraniach widać, że kadłub samolotu jest mocno uszkodzony - wygląda, jakby rozpadł się na trzy części. Widać też ewakuację pasażerów.

Jak podaje agencja Associated Press, powołując się na telewizję NTV, samolot po zjechaniu z pasa się zapalił, ale pożar został już ugaszony. Na pokładzie było 177 pasażerów, w tym 12 dzieci, oraz 6 członków załogi. Według najnowszych informacji, podanych turecki resort zdrowia, zmarła jedna osoba. 157 zostało rannych, trzy wymagały operacji, a dwie kolejne znajdują się na oddziałach intensywnej opieki medycznej, jednak ich życia mają nie być zagrożone.

Boeing 737 należał do linii lotniczych Pegasus. Leciał do Stambułu z miasta Izmir. W czasie jego lądowania warunki pogodowe były trudne - padał deszcz i wiał silny wiatr.

Międzynarodowe lotnisko Sabiha-Gökçen jest położone na południowy wschód od Stambułu. Po zdarzeniu wstrzymało przyjmowanie samolotów. To drugi międzynarodowy port lotniczy obsługujący Stambuł obok lotniska Atatürk.

>>>Zobacz też: Pilot F-15 wylądował uszkodzonym samolotem. Zapis z kokpitu

Zobacz wideo
Więcej o: