Watykan. Papież Franciszek spotkał się z kobietą, którą uderzył w rękę

Na początku stycznia papież Franciszek spotkał się z kobietą, którą uderzył w rękę. Z relacji włoskich mediów wynika, że żałował tego, co zrobił i wymienił z nią kilka słów oraz uścisk dłoni.

Do nieprzyjemnego incydentu doszło 31 grudnia podczas spotkania papieża Franciszka z wiernymi na Placu Świętego Piotra. Jedna z kobiet złapała papieża za dłoń, wykręcając mu rękę w chwili, kiedy ten oddalał się od tłumu. Zaskoczony duchowny uderzył ją w rękę, aby uwolnić się z jej uścisku. Kiedy odsunął się od kobiety, na jego twarzy było widać wzburzenie. Nagranie pokazujące tę sytuację obiegło internet. 

Papież Franciszek przeprosił, że "dał zły przykład"

Papież odniósł się do sprawy dzień później, w homilii wygłoszonej w Nowy Rok. Kiedy mówił o roli kobiet, stwierdził że są dzisiaj obiektem przemocy i należy je chronić, ponieważ są tymi, które dają życie. Stwierdził także, że "wiele razy tracimy cierpliwość" i przeprosił za to, że dzień wcześniej dał zły przykład.

Włoskie media informują, że papież Franciszek postanowił spotkać się z kobietą, którą uderzył. Dziennik "Corriere della Sera" pisze, że do krótkiego spotkania doszło na początku stycznia, po zakończeniu jednej z audiencji generalnych w Auli Pawła VI. Papież miał wymienić z kobietą uścisk dłoni i parę słów. Spotkanie to nie zostało nagłośnione.

>>> Papież Franciszek i całowanie pierścienia

Zobacz wideo
Więcej o: