Atak nożownika w Londynie: zamachowiec niedawno wyszedł z więzienia. Był skazany za przestępstwa o charakterze terrorystycznym

W niedzielę w południowej części Londynu doszło do ataku terrorystycznego - napastnik zaatakował nożem przechodniów, a później został śmiertelnie postrzelony przez policjantów. Jak się okazuje mężczyzna został niedawno zwolniony z więzienia, gdzie odbywał kary za przestępstwa o charakterze terrorystycznym.
Zobacz wideo

Jak podaje BBC napastnik został zwolniony z więzienia pod koniec stycznia, kiedy odbył połowę z zasądzonego trzyletniego wyroku. 20-latek został skazany za rozpowszechnianie publikacji terrorystycznych. Według policji niedzielny atak również miał również charakter terrorystyczny "związany z islamizmem".

Zamachowiec z Londynu już wcześniej został skazany za przestępstwa o charakterze terrorystycznym

Do ataku doszło w niedzielę 2 lutego około godziny 14. Nożownik wszedł do jednego ze sklepów znajdujących się w dzielnicy Streatham w południowej części Londynu. Mężczyzna zaczął atakować przypadkowych ludzi, a po wyjściu ze sklepu napadł na jeszcze jedną kobietę. Chwilę później został śmiertelnie postrzelony przez policję.

Przy 20-latku znaleziono też atrapę materiałów wybuchowych. Napastnik ranił w sumie trzy osoby, jedna z nich jest w stanie zagrażającym życiu. Po ataku premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zapowiedział pilne sprawdzenie warunków dotyczących udzielnie przedterminowego zwolnienia osobom skazanym za terroryzm.

Więcej o: