USA: wpadka Donalda Trumpa na Super Bowl. Jego wpis szybko zniknął z sieci

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump postanowił pogratulować finalistom ligi futbolu amerykańskiego. Niestety pomylił stan, z którego pochodzi zwycięska drużyna.
Zobacz wideo

Donald Trump za pośrednictwem Twittera pogratulował drużynie Kansas City, która zwyciężyła podczas tegorocznego finału ligi futbolu amerykańskiego. Prezydent Stanów Zjednoczonych, sugerując się nazwą klubu, pogratulował stanowi Kansas, a nie Missouri, skąd wywodzi się drużyna.

Prezydent USA Donald Trump pomylił stany gratulując zwycięzcom Super Bowl

- "Gratulacje dla Kansas City Chiefs za wspaniały mecz i fantastyczny powrót pod ogromną presją. Reprezentowaliście Wielki Stan Kansas i, tak naprawdę, całe Stany Zjednoczone, więc bardzo dobrze. Nasz kraj jest z was dumny!" - tak brzmiał wpis Donalda Trumpa, który pojawił się na oficjalnym Twitterze polityka tuż po zakończeniu Super Bowl.

Po chwili wpis prezydenta USA zniknął, a w jego miejsce pojawił się nowy. Prezydent Stanów Zjednoczonych, sugerując się nazwą klubu, pogratulował stanowi Kansas, chociaż zwycięska drużyna pochodzi z sąsiedniego stanu Missouri.

W finale ligi futbolu amerykańskiego zmierzyły się zespoły Kansas City Chiefs oraz San Francisco 49ers. Pierwsi wygrali 31:20. Super Bowl jest jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych w całych Stanach Zjednoczonych. Dla Kansas City Chiefs jest to drugie mistrzostwo ligi NFL - pierwszy tytuł zdobyli 50 lat temu. Przed rozpoczęciem meczu w Miami uczczona została pamięć koszykarza Kobego Bryanta i jego córki Gianny, którzy zginęli w katastrofie helikoptera.

Więcej o: