Dwa kolejne przypadki koronowirusa w Niemczech. Wykryto je u osób ewakuowanych z Wuhan

W Niemczech potwierdzono dwa kolejne przypadki zarażenia koronawirusem. Tym samym liczba chorych w tym kraju wzrosła do 10. Obecność nowego wirusa wykryto u dwóch osób, które w sobotę zostały ewakuowane z Chin.
Zobacz wideo

W sobotę samolot Bundeswery przywiózł z zagrożonego koronawirusem regionu Chin stu obywateli niemieckich, dwudziestu dwóch Chińczyków, jednego Rumuna oraz jednego obywatela USA. Zostali oni poddani kwarantannie w wojskowych koszarach.

Dwa nowe przypadki koronowirusa w Niemczech. U osób ewakuowanych z Wuhan

W niedzielę niemiecki minister zdrowia Jens Spahn potwierdził, że u dwóch osób, które zostały ewakuowane z Chin, stwierdzono zarażenie koronawirusem. Chorzy zostali natychmiast przetransportowani do frankfurckiej kliniki na oddział zakaźny. Spahn przyznał, że sytuacja jest dynamiczna i nadal są prowadzone testy u osób, które mogły mieć kontakt z koronawirusem.

- Ciągle nie rozpoznaliśmy wirusa, nie mamy skutecznej terapii, ani odpowiedniej szczepionki. Sytuacja w Chinach nie jest ciągle opanowana i dlatego musimy razem reagować w danej sytuacji. To jest czas aby dobrze funkcjonowało państwo i państwowe urzędy - powiedział. Minister poinformował, że na temat koronawirusa zostanie zorganizowana telekonferencja krajów grupy "G7", jednak

Obecnie w Niemczech koronawirusem zarażonych jest już dziesięć osób, ośmiu pacjentów w Bawarii i dwóch we Frankfurcie nad Menem. Minister zdrowia Jens Spahn zapewnił, że władze federalne oraz landowe są dobrze przygotowane do walki z wirusem. Spahn ostrzegł przed niepotrzebnym sianiem paniki, szczególnie w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że w niedzielę włoski minister zdrowia poinformował, że wirusologom z jego kraju udało się wyizolować koronawirusa z Wuhan. Jest to przełomowa informacja, która otwiera drogę prowadzącą do stworzenia szczepionki.

Więcej o: