Atak nożownika w Londynie. Napastnik ranił dwie osoby. Policja: incydent "związany z terroryzmem"

W Londynie w dzielnicy Streatham doszło do ataku nożownika. Napastnik ranił dwie osoby - podaje londyńska policja. Trzecia osoba doznała lekkich obrażeń, które prawdopodobnie zostały spowodowane przez szkło. Mężczyzna został zastrzelony przez funkcjonariuszy.

W Londynie policjanci zastrzelili mężczyznę, który zaatakował nożem ludzi w dzielnicy Streatham na południu miasta. Do wydarzenia doszło po godzinie 14 lokalnego czasu (czyli godzinę później czasu polskiego).

Atak nożownika w Londynie. Policja: zdarzenie powiązane z terrorem

Napastnik zranił dwie osoby - podała policja w oficjalnym oświadczeniu. Służby poinformowały także, że incydent został uznany za "związany z terroryzmem".

Wcześniej na Twitterze policja poinformowała, że jedna osoba jest w szpitalu w stanie zagrażającym życiu. - Jesteśmy w trakcie informowania jej rodziny - podawali funkcjonariusze.

Druga poszkodowana osoba została opatrzona z powodu niewielkich obrażeń na miejscu zdarzenia, a następnie przetransportowana do szpitala. Trzecia osoba poszkodowana także trafiła do szpitala. - Ich stan nie zagraża życiu - informowała policja kilka godzin po wydarzeniu.

Miejsce wydarzenia, jak wcześniej informowała londyńska policja, zostało w pełni zabezpieczone.

Policja poinformowała także, że znaleziono urządzenie przywiązane do ciała podejrzanego. Po dokładnym sprawdzeniu przez specjalistów okazało się, że było to oszustwo.

"Incydent ten został szybko ogłoszony incydentem terrorystycznym i uważamy, że ma on związek z islamizmem" - czytamy w oświadczeniu londyńskiej policji. Funkcjonariusze apelują do osób i przedstawicieli mediów, którzy byli świadkami zdarzenia o wysyłanie zdjęć i nagrań z ataku.

Premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, na Twitterze podziękował służbom za sprawną akcję i zapewnił, że "jest myślami z poszkodowanymi i dotkniętymi" atakiem.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Atak nożownika w Londynie. Napastnik ranił dwie osoby. Policja: incydent "związany z terroryzmem"
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl