3500 chorych w szpitalach, 32 osoby zmarły. To nie koronawirus, a grypa w Niemczech

Z powodu powikłań pogrypowych w Niemczech zmarły już 32 osoby. Sytuacja stale się pogarsza. Tylko przez ostatni tydzień zachorowało tam 4439 osób.

Jak podaje Polsat News, tylko w ostatnim tygodniu w Niemczech na grypę zachorowało 4439 osób. W szpitalach przebywa 3500 pacjentów zakażonych wirusem. Z powodu powikłań pogrypowych zmarły 32 osoby.

Jak wskazuje raport Instytutu Roberta Kocha w Berlinie, od początku października 2019 roku w Niemczech odnotowano 13 350 przypadków grypy. Szacuje się, że osoby zakażone grypą stanowią od 5 do 20 proc. populacji.

Zakażeniu wirusem grypy zapobiega szczepionka przeciwgrypowa. W najgorszym przypadku spowoduje ona łagodniejszy i krótszy przebieg choroby, a jednocześnie zminimalizuje ryzyko powikłań. Warto podkreślić, że zakażony człowiek zaczyna zarażać jeszcze przed wystąpieniem pierwszych objawów grypy.

Koronawirus w Niemczech

Przypomnijmy, że w Niemczech wykryto cztery przypadki zakażenia koronawirusem z Wuhan. Pierwszy był 33-letni mężczyzna, który zakaził się podczas szkolenia od swojej współpracownicy, która została oddelegowana z Chin

Przeczytaj także: Uciekinier z laboratorium, który wkrótce zawędruje do Polski? Siedem rzeczy, które trzeba wiedzieć o nowym koronawirusie z Chin

>>> Grypa: co roku groźna i lekceważona. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: