Koronawirus na świecie. Rosja zamyka granicę na Dalekim Wschodzie

Premier Rosji Michaił Miszustin podjął decyzję o zamknięciu wschodniej granicy kraju. Jest to środek zapobiegający rozprzestrzenianiu się koronawirusa 2019-nCoV.

O decyzji premiera Rosji Michaiła Miszustina informuje rosyjska agencja informacyjna TASS. O zamknięciu rosyjskiej granicy na Dalekim Wschodzie zadecydowano w czwartek 30 stycznia.

- Podpisano dziś odpowiednią instrukcję. Prace nad nią są już w toku. Poinformujemy wszystkich zainteresowanych o zamknięciu granicy w regionie Dalekiego Wschodu oraz o innych krokach podjętych przez rząd w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Rosji - powiedział Miszustin, otwierając dzisiejsze posiedzenie gabinetu.

>>> Czy jesteśmy gotowi na walkę z koronawirusem? Światowe ryzyko dla zdrowia i gospodarki

Zobacz wideo

Koronawirus na świecie. Zmarło już 170 osób

Chińskie media poinformowały, że liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa wzrosła do 170 osób, a ogólna liczba osób zakażonych przekroczyła 7 tysięcy. Przypadki zakażenia odnotowano w kilkunastu krajach, m.in. przede wszystkim w Chinach, ale także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji i Finlandii. W Rosji nie ma potwierdzonych przypadków wystąpienia koronowirusa 2019-nCoV. 

Więcej o: