Rosja. Na Elbrusie znaleziono ciało polskiego alpinisty. Zaginął dzień wcześniej

Rosyjscy ratownicy znaleźli ciało polskiego alpinisty, który zaginął we wtorek 28 stycznia. O końcu akcji poszukiwawczo-ratowniczej poinformował wiceszef służb ratowniczych na Elbrusie Albert Hadżijew.

Ciało polskiego alpinisty zostało znalezione w środę 29 stycznia. Akcja poszukiwawcza rozpoczęła się dzień wcześniej, gdy rosyjskie służby zostały poinformowane o jego zaginięciu. Pracę ratowników utrudniały trudne warunki pogodowe, w tym silny wiatr i słaba widoczność - pisze rosyjska agencja informacyjna TASS

>>> Czy wiesz, jak wzywać pomoc w górach?

Zobacz wideo

Elbrus. Ciało Polaka jest transportowane w dół góry. Jego towarzysze przerwali wspinaczkę

- Ciało alpinisty z Polski, który zaginął 28 stycznia na Elbrusie, znaleziono w okolicach Skał Pastuchowa - powiedział wiceszef służb ratowniczych na Elbrusie Albert Hadżijew.

Ratownicy transportują zwłoki Polaka w dół.

TASS podaje, że polski alpinista urodził się w 1970 roku. Jego zaginięcie zgłosili jego towarzysze podróży, gdy nie wrócił do wyznaczonego miejsca spotkania. Grupa zdecydowała się przerwać wspinanie na wysokości 5 tysięcy metrów z powodu złej pogody i zeszła do miejscowości Azau.

Elbrus - najwyższy szczyt Europy

Elbrus to najwyższy szczyt łańcucha górskiego Kaukaz, a jednocześnie najwyższy szczyt Rosji. Jest położony w południowo-wschodniej części Federacji Rosyjskiej, niedaleko granicy z Gruzją. Góra ta ma wysokość 5642 m n.p.m. Elbrus jest zaliczany do Korony Ziemi jako najwyższy szczyt Europy. Jest celem wypraw alpinistów, narciarzy i turystów.

Więcej o: