Jak podaje "Deutsche Welle", we wtorek niemieckie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że w Bawarii odkryto trzy kolejne przypadki. Tym samym łączna liczba osób zarażonych koronawirusem w Niemczech wzrosła do czterech.
>>> Zamknięte dworce i lotniska, zawieszone kursowanie komunikacji. Władze Wuhan chcą powstrzymać koronawirus
Wcześniej informowaliśmy o 33-letnim pracowniku firmy Webasto, który zaraził się wirusem od swojej współpracownicy, która została oddelegowana z Chin.
Jak podaje Reuters, trzy kolejne osoby to pracownicy tej samej firmy. Obecnie znajdują się oni w klinice w Monachium, gdzie na bieżąco monitoruje się ich stan zdrowia. Łącznie z pracownicą oddelegowaną z Chin mogło mieć kontakt 40 innych pracowników Webasto.
Do tej pory zmarło ponad 100 osób zarażonych koronawirusem - wszystkie w Państwie Środka. Liczbę chorych szacuje się na ponad 4,5 tysiąca. W Europie pojedyncze przypadki potwierdzonych zachorowań odnotowano w Niemczech i Francji.