Śmierć podczas konkursu jedzenia ciast. 60-latka nie żyje

60-letnia kobieta zakrztusiła się na śmierć deserem lamington - tradycyjnym australijskim ciastem - podczas zawodów kulinarnych organizowanych z okazji Dnia Australii.

Konkurs jedzenia ciast, podczas którego doszło do tragedii, odbywał się w nadmorskim mieście Hervey Bay w stanie Queensland. Zawody organizowane były w jednym z hoteli z okazji Dnia Australii. Święto to obchodzone jest co roku w dniu 26 stycznia i upamiętnia założenie pierwszej stałej osady w Australii przez kapitana Arthura Phillipa.

>>> Król rodzinnych uroczystości, czyli ukochane ciasto Polaków - pleśniak

Zobacz wideo

Australia. 60-latka zmarła w szpitalu. Hotel złożył kondolencje jej rodzinie

W konkursie jedzenia ciast, w którym brała udział 60-latka, uczestniczyło wiele osób. Stół, przy którym odbywały się zawody, otoczony był tłumem kibiców. Z relacji naocznych świadków wynika, że 60-letnia kobieta dostała ataku jedząc deser lamington. Kiedy się zakrztusiła, personel baru udzielił jej pierwszej pomocy i przeprowadzał resuscytację do momentu, gdy na miejsce dojechała karetka. Ratownicy medyczni zabrali kobietę do szpitala, ale nie udało się jej uratować - relacjonuje CNN

Beach House Hotel, w którym doszło do tragedii, wydał oświadczenie. Obsługa złożyła kondolencje rodzinie i bliskim zmarłej kobiety i podziękował służbom ratowniczym za niesioną pomoc.