Matka i trójka dzieci zaginęli w dżungli. Szukano ich przez 34 dni

Matka wraz z trójką swoich dzieci na 34 dni zabłądziła w amazońskiej dżungli. Rodzina przetrwała jedząc rośliny, dzikie jagody i nasiona.
Zobacz wideo

Jak podaje BBC matka wraz z dziećmi w wieku 14, 12 i 10 lat wracała z odwiedzin u krewnych, których dom znajduje się w pobliżu peruwiańsko-kolumbijskiej granicy. Kobieta umówiła się z mężem w uzgodnionym miejscu, skąd miał ich zabrać samochodem do domu. Niestety, nie dotarła tam.

Rodzina z Kolumbii zgubiła się w dżungli - błądzili przez 34 dni

Po jakimś czasie zdenerwowany mężczyzna zgłosił zaginięcie swojej rodziny. W poszukiwania kobiety i trójki dzieci zaangażowały się władze Kolumbii i Peru. Po 34 dniach matka i jej dzieci dotarły do wioski Yubito zamieszkałej w Amazonii przez rdzennych Peruwiańczyków.

Mieszkańcy wioski zawiadomili peruwiańskie służby, które z kolei skontaktowały się z kolumbijską marynarką wojenną. Po rodzinę wysłana została łódź, którą zostali przetransportowani około 180 kilometrów w górę rzeki Putumayo do granicy Kolumbii.

 

Dzieci oraz matka zostali przetransportowani do szpitala - cała czwórka jest odwodniona i niedożywiona. Dodatkowo muszą zostać przebadani pod kątem chorób przenoszonych przez komary, a zwłaszcza pod kątem malarii i żółtej gorączki. Matka w rozmowie z dziennikarzami przyznała, że przeżyli jedząc dzikie owoce, nasiona i rośliny. - Mogliśmy wytrzymać bez wody tylko pół godziny, inaczej omdlewaliśmy. Musieliśmy też dużo odpoczywać, bo dzieci nie mogły chodzić - mówiła po odnalezieniu.

Więcej o: