Iran. Samolot pasażerski po twardym lądowaniu zatrzymał się na środku ulicy w mieście. "Przerażające"

Samolot pasażerski McDonnel Douglas MD-83 podczas twardego lądowania zatrzymał się na środku ulicy miasta Bandar-e Mahszahr w południowo-zachodnim Iranie. Internet obiegają zdjęcia, na którym widać ludzi wysiadających z maszyny i kręcących się wokół samolotu. Najprawdopodobniej nikt nie został ranny.

W poniedziałek rano samolot pasażerski należący do Caspian Airlines po twardym lądowaniu i utracie podwozia nie wyhamował i zatrzymał się dopiero na środku ulicy w mieście Bandar-e Mahszahr w południowo-zachodnim Iranie. Jak podaje Arab News, żadnej z 150 osób znajdujących się pokładzie nic się nie stało. W mediach społecznościowych pojawiają się nagrania, na których widać, jak pasażerowie opuszczają maszynę, zachowując przy tym wyjątkowy spokój. Pilot posadził maszynę w poprzek ulicy. 

Iran. Samolot pasażerski wylądował na środku ulicy

"Dramatyczne ujęcia samolotu pasażerskiego należącego do Caspian Airlines, który wylądował na środku ulicy w Bandar-e Mahszahr w ciągu ostatniej godziny. Świadek, który dostał materiał, nie wiedział, czy są jakieś ofiary" - napisał korespondent BBC, Bahman Kalbasi.

"Wszyscy ludzie wysiadają. Przerażające, ile osób kręci się wokół samolotu" - dodaje.

Z informacji przekazanych przez irańską telewizję wynika, że podczas lądowania koła samolotu odłączyły się od niego. "Jechał po pasie startowym z dużą prędkością, a następnie zjechał z pasa i wjechał na główną ulicę w mieście" - relacjonuje korespondent.

Pasażerowie są ewakuowani przez lokalne służby. Na razie nie ma informacji, by ktokolwiek został ranny.

W mieście Bandar-e Mahszahr, w którym awaryjnie wylądował samolot, w listopadzie 2019 roku doszło do krwawych zamieszek po tym, jak rząd ogłosił nagłą podwyżkę cen benzyny, która objęła ponad 100 miast w całym kraju. Protesty szybko przerodziły się w sprzeciw wobec władzom Iranu. Zryw został stłumiony, a na jego czas w kraju niemal całkowicie wyłączono internet, co utrudniało mediom relacjonowanie sytuacji. Amnesty Internationa szacuje, że w starciach z siłami bezpieczeństwa w czasie protestów zginęły łącznie 143 osoby. 

>>> Premier Kanady: Dowody wskazują, że boeing ukraińskich linii lotniczych został zestrzelony

Zobacz wideo

8 stycznia 2020 roku w Teheranie doszło do katastrofy lotniczej Boeinga 737 ukraińskich linii lotniczych, w której zginęło 176 osób, głównie obywateli Kanady i Iranu. Samolot który został zestrzelony przez stronę Irańską. Do zdarzenia doszło kilka godzin po zaatakowaniu przez Iran dwóch baz lotniczych w Iraku w ramach odwet za zabicie przez USA irańskiego generała Kasema Sulejmaniego.

Więcej o: