CBS: Republikanie dostali ostrzeżenie. "Głosujcie przeciwko Trumpowi, a wasze głowy zostaną nabite na pal"

53 republikańskich senatorów, którzy mają decydować czy usunąć Donalda Trumpa z urzędu w ramach procedury impeachmentu, otrzymało groźby, który miały pochodzić bezpośrednio od administracji prezydenta - wynika z ustaleń stacji CBS News.

Jak podaje CBS News, groźba, którą otrzymali Republikanie miałą zostać podpisana przez "powiernika prezydenta Stanów Zjednoczonych". "Głosujcie przeciwko Trumpowi, a wasze głowy zostaną nabite na pal" - brzmiało ostrzeżenie.

Nie wiadomo, jak dokładnie Republikanie otrzymali groźbę od administracji Trumpa. Wcześniej jeden z głównych doradców prezydenta Eric Ueland zapowiadał, że "zemsta" za impeachment nadejdzie wkrótce.

W czwartek obrady Senatu zakończyły się emocjonalnym oświadczeniem Demokraty Adama Schiffa, który wyraźnie wezwał do usunięcia Trumpa. - Jeśli prawo nie ma znaczenia, jesteśmy zgubieni - powiedział.

Jak dotąd żaden republikański senator nie wykazał publicznie oznak chęci głosowania przeciwko Trumpowi i usunięcia go z urzędu.

Impeachment Donalda Trumpa

Pod koniec grudnia Donald Trump został trzecim prezydentem w historii Stanów Zjednoczonych formalnie oskarżonym w procedurze impeachmentu (wcześniej byli to  Andrew Johnson i Bill Clinton). Głosami Demokratów Izba Reprezentantów postawiła Trumpowi dwa zarzuty - nadużycia władzy i obstrukcji parlamentarnego śledztwa.

W centrum dyskusji o impeachmencie Donalda Trumpa jest tzw. afera ukraińska. Media donosiły, że amerykański prezydent miał szantażować Ukrainę wstrzymaniem pomocy wojskowej, aby zmusić ją do wszczęcia śledztwa przeciw synowi byłego wiceprezydenta Joe Bidena, który jest jego politycznym rywalem.

>>> Boi się go każdy prezydent USA. Czym jest impeachment? Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: