Putin do matki Żydówki skazanej na łagier za posiadanie marihuany: Wszystko będzie dobrze

Władimir Putin zapowiedział ułaskawienie Naamy Issachar, obywatelki USA i Izraela, która została skazana w Rosji na 7,5 roku więzienia za przemyt niecałych 10 gramów marihuany - donosi "The Jerusalem Post". W tle Światowego Forum Holokaustu Putin i Netanjahu załatwiali interesy i dyskutowali o sytuacji na Bliskim Wschodzie.

W rozmowie z matką uwięzionej dziewczyny Jafą Issachar Putin miał zapewnić, że "wszystko będzie dobrze". - Znam stanowisko premiera Netanjahu - powiedział prezydent Rosji i dodał, że "Naama pochodzi z bardzo porządnej rodziny i wszystko to będzie z pewnością wzięte pod uwagę przy podejmowaniu ostatecznej decyzji".

Jafa Issachar powiedziała, że Putin robi wrażenie "czarującego" i "twardo stąpającego po ziemi". Rozmowa matki dziewczyny z prezydentem Rosji odbyła się w towarzystwie prawosławnego patriarchy Jerozolimy Teofila III, dzięki któremu doszło do spotkania.

25-letnia Naama Issachar została skazana w październiku 2019 roku po tym jak w kwietniu znaleziono prawie 10 gramów marihuany w jej bagażu podczas tranzytu na lotnisku w Moskwie. Kobieta podróżowała z Indii do Izraela. Izraelski resort spraw zagranicznych uznał wyrok za "surowy" i "nieproporcjonalny". W zeszłym roku premier Netanjahu i prezydent Izraela Reuwen Riwlin wysłali do Putina oficjalną prośbę o ułaskawienie Naamy Issachar.

Putin w Jerozolimie

Prezydent Rosji rozmawiał z premierem Netanjahu o irańskim programie nuklearnym oraz sytuacji politycznej związanej z wojną w Syrii. Politycy odsłonili również pomnik upamiętniający ofiary oblężenia Leningradu.

Putin jest w Jerozolimie z okazji Światowego Forum Holokaustu w Yad Vashem. Organizatorem wydarzenia jest fundacja założona przez Mosze Kantora, rosyjskiego oligarchę żydowskiego pochodzenia.

>>> Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj co mówił Putin podczas Światowego Forum Holokaustu w Jerozolimie:

Więcej o: