Rośnie bilans ofiar koronawirusa w Chinach. Zmarły kolejne trzy osoby. Ponad 400 zakażonych

Chińskie władze potwierdziły 440 przypadków zakażenia nowym typem koronawirusa, wywołującego ciężkie zapalenie płuc. Z powodu zakażenia wirusem zmarły kolejne trzy osoby.

W Chinach rośnie liczba zakażeń poza miastem Wuhan, gdzie stwierdzono ognisko wirusa. Dotychczas wirusem zakaziło się 440 osób, w związku z zakażeniem zmarło dziewięć osób. Kolejne przypadki zakażeń odnotowano m.in. w Pekinie i Kantonie. Chińskie władze zaapelowały do podróżnych, aby unikali przyjazdu do Wuhan. Podróżni, który zdecydują się na zmianę planów mają zagwarantowany całkowity zwrot środków wydanych na bilety.

Rośnie liczba ofiar koronawirusa

Narasta niepokój związany z możliwością rozwleczenia wirusa. Okres chińskiego nowego roku to czas wzmożonych podróży Chińczyków. Przypadki zakażeń nowym typem koronawirusa stwierdzono już też w Japonii, Korei Południowej, Tajlandii i na Tajwanie.

>>> Grzesiowski o zakazie szczepień: 'wrócą choroby zakaźne. Umieralność wzrośnie'

Zobacz wideo

Pierwszy przypadek poza Azją zdiagnozowano w Stanach Zjednoczonych. Do tej pory większość zakażonych to osoby pochodzące lub podróżujące do Wuhan, gdzie stwierdzono pierwsze ognisko koronawirusa.

Badania na lotniskach

Na międzynarodowych lotniskach m.in. w USA, Japonii czy Korei Południowej podróżujący z Wuhan poddawani są badaniom. Pracownicy linii Cathay Pacific mogą nosić maseczki antybakteryjne na wszystkich rejsach z Hongkongu do kontynentalnych Chin. Decyzję w tej sprawie podjęły władze towarzystwa lotniczego. Wcześniej linia lotnicza Cathay Pacific zezwoliła personelowi na noszenie maseczek przeciwbakteryjnych wyłącznie na lotach do Wuhan. Personal pokładowy chciał, aby zakrywające twarz maseczki można było nosić na wszystkich rejsach do portów kontynentalnych Chin. Pozytywną decyzję w tej sprawie wydały władze przewoźnika.

Więcej o: