Meksyk. Napad na autokar z polskimi turystami. Napastnicy zabrali pieniądze i dokumenty

Meksyk. Autokar, w którym znajdowało się około 25 turystów z Polski, został obrabowany w trakcie wycieczki. Napastnicy ukradli aparaty fotograficzne, dokumenty, karty kredytowe, pieniądze i komputery należące do uczestników wyjazdu.
Zobacz wideo

Jak podaje portal eluniversal.com, wycieczka prowadzona była przez jedną z meksykańskich firm turystycznych z siedzibą w Meridzie i Mexico City. Do napadu doszło w poniedziałek 20 stycznia około 11 rano. Autokar z turystami z Polski został zatrzymany i okradziony na odcinku między miejscowościami Ocosingo i Parkiem Narodowym Palenque, gdzie znajdują się ruiny miasta Majów.

Napad na autokar z polskimi turystami w Meksyku

Zgodnie z komunikatem przewoźnika żaden z turystów nie został ranny. Zarówno Polacy, jak i kierowca oraz asystent wycieczki udali złożyli zeznania w prokuraturze. Napadu miała dokonać grupa mężczyzn, która zmusiła turystów do opuszczenia autobusu. Wtedy plecaki i walizki pasażerów zostały przeszukane. Napastnicy zabrali aparaty fotograficzne, komputery, karty kredytowe, gotówkę oraz dokumenty turystów.

Od 14 listopada na trasie od Ocosingo do San Cristobal de las Casas władze zwiększyły patrole policji. Wszystko przez coraz częstsze ataki rabunkowe na autokary, którymi podróżują zagraniczni turyści.

Więcej o: