Chiny: skandal w parku rozrywki. Zrzucili przerażoną świnię w stroju Supermana na bungee

Jeden z parków rozrywki w Chinach zdecydował się na kontrowersyjną promocję swoich atrakcji w sieci. Na nagraniach udostępnionych w internecie widać, jak z 68-metrowej wieży wypchnięta zostaje świnia przywiązana do liny do skoków na bungee. Sytuacja ta wywołała oburzenie na całym świecie.

>>  Prof. Andrzej Elżanowski: Kary za znęcanie się nad zwierzętami i nad ludźmi powinny być porównywalne >>

Zobacz wideo

Jak podaje BBC w ten sposób promować próbował się park rozrywki Mexin Wine Town zlokalizowany w pobliżu miasta Chongqing w południowo-zachodnich Chinach. W mediach społecznościowych opublikowane zostało nagranie, na którym widać piszczącą ze strachu świnię, wyrzucaną z 68-metrowej wieży. Zwierzę przywiązano było do liny wykorzystywanej w skokach na bungee.

W Chinach zmusili świnię do skoku na bungee. Później zwierzę miało trafić do rzeźni

Na wideo widać także, jak przed "skokiem" półprzytomne zwierzę wnoszone jest przez kilku mężczyzn na górę wieży. Nagranie wywołało ogromne oburzenie w internecie, a właściciel i pracownicy parku rozrywki oskarżani są o znęcanie się nad zwierzęciem.

 

Sprawę skomentowała także międzynarodowa organizacja People for the Ethical Treatment of Animals (PETA). Walcząca o prawa zwierząt instytucja określiła skok na bungee świni jako przejaw okrucieństwa w najgorszym wydaniu. - "Także ostra reakcja chińskiej opinii publicznej powinna być sygnałem alarmowym dla chińskich władz, aby natychmiast wdrożone zostały przepisy dotyczące ochrony zwierząt" - napisano w komunikacie. W Chinach znęcanie się nad zwierzętami nie jest prawnie karalne.

Po pokazie świnia miała trafić do rzeźni. Organizatorzy przeprosili za zorganizowanie okrutnego widowiska.

Więcej o: