Pałac Buckingham: Harry i Meghan stracą tytuł Ich Królewskich Mości

Harry i Meghan zrezygnowali z tytułu Ich Królewskich Mości (His/Her Royal Highness) - podaje BBC, powołując się na oświadczenie Pałacu Buckingham. Ponadto małżeństwo nie będzie więcej korzystało ze środków publicznych.

Jak podaje BBC, Pałac Buckingham poinformował, że Harry i Meghan przestaną korzystać z tytułów His/Her Royal Highness. Ponadto nie będą już wykorzystywali środków publicznych na swoje królewskie obowiązki. Książę i księżna Sussex zapowiedzieli ponadto, że chcą spłacić 2,4 mln funtów za remont posiadłości Frogmore Cottage. Koszt remontu pokryli podatnicy. Formalnie małżeństwo nie reprezentuje już brytyjskiej królowej.

>>> Rodzina królewska to firma. Co teraz z Harrym i Meghan?

Zobacz wideo

Wielka Brytania. Harry i Meghan zrezygnowali z tytułów

W oświadczeniu Elżbiety II czytamy, że po "wielomiesięcznych rozmowach" udało się zrobić "konstruktywny krok naprzód". "Harry, Meghan i Archie zawsze będą bardzo kochanymi członkami mojej rodziny" - napisała brytyjska królowa. "Cała moja rodzina ma nadzieję, że dzisiejsze porozumienie pozwoli im zacząć budować szczęśliwe i spokojne nowe życie" - czytamy dalej.

Porozumienie, którego dotyczy oświadczenie pałacu, wejdzie w życie wiosną tego roku - podaje BBC.

Więcej o: