Władimir Putin: Zamkniemy brudne usta polityków, którzy próbują przepisać historię

Cytowany przez agencje RIA Novosti Władimir Putin zapowiedział utworzenie centrum archiwalnego z historycznymi dokumentami i materiałami wideo. - Zamkniemy brudne usta otwierane przez niektórych polityków za granicą, którzy próbują przepisać historię - powiedział prezydent Rosji.

Jak podaje RIA Novosti, Władimir Putin spotkał się z weteranami i przedstawicielami organizacji patriotycznych w Petersburgu. Podczas wizyty prezydent Putin pochlebnie wypowiadał się na temat Światowego Forum Holocaustu, które 23 stycznia odbędzie się w Izraelu. Podkreślił, że wśród ofiar Holocaustu było bardzo wielu obywateli ZSRR. Ponadto prezydent Rosji zapowiedział utworzenie dużego kompleksu, który będzie zbierał dokumenty oraz materiały fotograficzne i filmowe dotyczące II wojny światowej.

>>> Coraz więcej Rosjan pozytywnie ocenia Stalina

Zobacz wideo

Władimir Putin: Zamkniemy brudne usta polityków za granicą

- Zamkniemy brudne usta otwierane przez niektórych polityków za granicą, którzy próbują przepisać historię. Zamkniemy je prawdziwą informacją - powiedział. Jak stwierdził, chodzi o polityków, którzy próbują "wprowadzać w błąd i pomniejszać rolę naszych ojców i dziadków". - Bohaterów, którzy ginęli broniąc swojej ojczyzny i prawie całego świata przed brunatną zarazą - powiedział Putin. 

W piątek Ministerstwo Obrony Narodowej Rosji opublikowało skany dokumentów dotyczących m.in. wkroczenia Armii Czerwonej do Warszawy w 1945 roku. Zgodnie z oświadczeniem resortu w odtajnionych raportach znalazły się zapisy o "oddziałach Armii Krajowej, które unicestwiły pozostałych w mieście Żydów i Ukraińców". Do publikacji krytycznie odniósł się IPN, stwierdzając, że nie zawiera ona nowych istotnych informacji, a same dokumenty stworzył rosyjski "aparat represji i propagandy". 

Polska kontra Rosja o prawdę historyczną:

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Władimir Putin: Zamkniemy brudne usta polityków, którzy próbują przepisać historię
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl