Zaostrzono ochronę przy katedrze Notre Dame. Grupa młodych ludzi wspięła się na 75-metrowy dźwig

Ochrona wokół paryskiej katedry Notre Dame została zaostrzona po tym, jak kilka młodych osób dostało się w ubiegłym tygodniu w pobliże świątyni i wspięło na stojący tuż obok 75-metrowy dźwig - podaje "Le Parisien". Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie.

W zdarzeniu w nocy z czwartku na piątek w ubiegłym tygodniu brały udział dwie lub trzy osoby - podaje "Le Parisien". Młodzi ludzie wspięli się na stojący w pobliżu katedry Notre Dame 75-metrowy dźwig.

Uczestnicy zdarzenia opublikowali też nagranie w mediach społecznościowych, jednak szybko je usunęli. Lokalna policja wszczęła w tej sprawie dochodzenie i ustala tożsamość ludzi, którzy znaleźli się na szczycie dźwigu. 

Gen. Jean-Louis Georgelin, który nadzoruje odbudowę katedry, przyznał, że całe zdarzenie go "zdenerwowało" i zapowiedział zwiększenie środków ostrożności oraz większy nacisk na ochronę terenu.

>>> Pożar katedry Notre Dame

Zobacz wideo

Pożar katedry Notre Dame

Pożar, który wybuchł 15 kwietnia ubiegłego roku, prawdopodobnie na skutek prac prowadzonych na dachu katedry, zniszczył jej drewniane wiązania dachowe i iglicę. Iglica przebiła dach oraz sklepienie i runęła do środka.

Odbudowa świątyni ma się rozpocząć w 2021 roku. Prezydent Emmanuel Macron zapowiedział, że chce, by katedra została odbudowana do 2024 roku. Eksperci mają jednak wątpliwości, czy ów scenariusz jest realny.

Na Gazeta.pl gramy #JedenDzieńDłużej z WOŚP. Tutaj możesz wesprzeć naszą zbiórkę:

Więcej o: