Zestrzelenie ukraińskiego samolotu. Irański MSZ apeluje o nieupolitycznianie katastrofy

Irański MSZ zaapelował, aby nie upolityczniać katastrofy ukraińskiego boeinga. Do zestrzelenia samolotu odniósł się również ajatollah Ali Chamenei, który stwierdził, że zostało ono wykorzystane przez wrogów Iranu.

Irańskie MSZ zaapelowało, aby kraje, których obywatele zginęli w katastrofie ukraińskiego samolotu nie upolityczniały tragedii. Poinformował o tym Abbas Musawi. Rzecznik ministerstwa podał również informację o spotkaniu ministra spraw zagranicznych Iranu z kanadyjskim szefem MSZ.

Do zestrzelenia boeinga przez Iran odniósł się w piątek również ajatollah Ali Chamenei, najwyższy przywódca kraju. Katastrofę nazwał tragiczną i smutną. Podkreślił, że została ona wykorzystana przez wrogów Iranu do protestów.

Zestrzelenie ukraińskiego samolotu

Ukraiński samolot pasażerski typu Boeing 737 rozbił się w środę 8 stycznia krótko po starcie z lotniska Chomeiniego w Teheranie. Zginęły wszystkie 176 osoby znajdujące się na pokładzie: 167 pasażerów i 9 członków załogi. Wśród ofiar byli obywatele Iranu, Kanady, Ukrainy, a także Szwecji i Niemiec. Do zestrzelenia samolotu przyznał się Iran. Ukraińskie MSZ poinformowało, że zidentyfikowano ciała 11 ukraińskich ofiar.

>>> Widmo konfliktu na Bliskim Wschodzie. "Amerykanie mogą być bardziej nieobliczalni". Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: