USA: pastor ukradł prawie milion dolarów z funduszu dla biednych dzieci. Chciał kupić bentleya

Amerykańcy prokuratorzy oskarżyli chicagowskiego pastora o kradzież prawie miliona dolarów z funduszu, którego celem było dofinansowanie posiłków dla dzieci z ubogich rodzin. Część z pieniędzy duchowny miał przekazać na zakup drogiego samochodu.
Zobacz wideo

Wielebny Clarence Smith Jr., który kierował kongregacją New Life Impact Chruch, został oskarżony o oszustwa i przywłaszczenie ponad 900 tysięcy dolarów z funduszu federalnego, którego środki miały być przeznaczone na program żywieniowy dla biednych dzieci. Zdaniem prokuratorów pieniądze - zamiast na posiłki dla najmłodszych - trafiały na prywatne konto 45-latka.

USA. Pastor ukradł prawie milion dolarów z funduszu przeznaczonego na posiłki dla biednych dzieci. Kupił sobie bentleya

Jak poinformowało "Chicago Tribune", pastor wykorzystał ukradzione pieniądze częściowo na zakup nowego, luksusowego samochodu - Bentley Flying Spur, którego wartość rynkowa wynosi 142 tysiące dolarów (około 539 tysięcy złotych). Pozostałe pieniądze zostały przeznaczone na "inne wydatki" wielebnego.

Jeden z mieszkańców North Lawndale w zachodniej części Chicago przyznał, że wierni zauważyli luksusowy styl życia pastora. - Chodził w drogich butach, jeździł ekskluzywnymi samochodami. Wtedy pomyślałem sobie, że pozostali pastorzy nie zachowują się w ten sposób - powiedział Ravin Cosey dla telewizji WLS-TV.

Według ustaleń dziennikarzy pastor miał usłyszeć cztery zarzuty. Obecnie czeka na sprawę, przebywając na wolności. W piątek duchowny wydał oświadczenie, w którym nie przyznał się do winy. - Całkowicie zaprzeczam wszelkim zarzutom oszustwa. Służyłem społeczności od lat i swoją niewinność udowodnię w sądzie - powiedział Clarence Smith Jr.

Więcej o: