Nowe nagranie z katastrofy lotniczej w Iranie. "NYT": w samolot uderzyły dwa pociski

Dziennikarze "The New York Timesa" dotarli do nowego nagrania z kamer monitoringu w okolicy, gdzie doszło do zestrzelenia samolotu. Widać na nim dwa pociski, które uderzają w samolot ukraińskich linii lotniczych - po pierwszym dochodzi do eksplozji, a po drugim maszyna zaczyna się palić.
Zobacz wideo

Jak podaje "The New York Times" nagranie wideo zostało wysłane przez mieszkańca Iranu, a sam film zarejestrowany został przez kamerę monitoringu, umiejscowioną na dachu budynku znajdującego się w pobliżu miejsca, gdzie spadł samolot - w Bidkaneh. Nagranie zostało przesłane we wtorek i po weryfikacji zespołu śledczego dziennikarzy został uznany za autentyczny.

Katastrofa samolotu w Teheranie. "NYT" udostępnia nowe nagranie

Na nagraniu widać jak dwa pociski uderzają w samolot Ukraine International Airlines, który rozbił się wkrótce po starcie z lotniska w Teheranie. Film pokazuje pierwszy pocisk, który uderzył w samolot powodując małą eksplozję. 20 sekund później w maszynę uderza drugi pocisk. Samolot kontynuował lot jeszcze przez kilka minut. piloci próbowali zawrócić na lotnisku.

Jest to kolejne nagranie, które ukazuje moment zestrzelenia ukraińskiego samolotu w Iranie. Osoba, która udostępniła pierwszy film została już zatrzymana przez Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej. 

Boeing 737-800 ukraińskich linii lotniczych odbywał regularny rejs na trasie Teheran-Kijów. Maszyna rozbiła się 8 stycznia na krótko po starcie. W katastrofie zginęło 176 osób. Do zestrzelania samolotu przyznały się władze Iranu, które tłumaczyły, że doszło do tego w wyniku "ludzkiego błędu".

Więcej o: